Post Featured Image

Рейтинг Фейсбук-сторінок місцевих медіа: Грудень 2019

Черговий рейтинг Фейсбук-сторінок місцевих медіа, який є результатом аналізу, що його проводить Прес-клуб реформ, відслідковуючи тенденції у вподобаннях кропивничан.

- Ми досліджували саме сторінки на Facebook - не групи, і не особисті профілі, оскільки у групу адміністратор може додати стільки людей, скільки хватить у нього чи в неї часу, а заводити "особистий профіль" для кампаній чи медіа взагалі не відповідає правилам цієї соціальної мережі, - розповідає координаторка Прес-клубу реформ Вікторія Талашкевич.

Від липня 2019-го року, коли ми робили попередній зріз, ситуація суттєво змінилася. На перше місце потужно вирвалася сторінка "UA Кропивницький", яка презентує відео місцевого суспільного телебачення. Зараз сторінка має 22 768 підписників, що майже на чотири тисячі більше, аніж у сторінки інформаційного центру "Златопіль" (18 918 підписників). У трійці лідерів залишається і Кіровоград24:портал про місто, який ніяк не може випередити "Златопіль", хоча і скоротив розрив з літа з більш ніж двох тисяч до восьмисот голосів.

Четверте місце у рейтингу так само, як і у липні, посідає Медіапортал DOZOR, хоча і набрав за ці місяці більше п'яти тисяч шанувальників. Але йому на п'яти наступає сайт "Гречка Кропивницький", який витіснив із першої п'ятірки "Рідний Край" (12 194) і Медіапортал "Акула" (15 420). Гречка впевнено набирає "лайки", маючи наразі 15 911 підписників, що на чотири з половиною тисячі більше, аніж у липні.

Медіапортал "Акула" взагалі посунулася з третього місця на шосте, і це можна порівняти з падінням сторінки журналу "Ланруж" із дев'ятого місця на одинадцяте. Втім, хоча жрунал вже й майже рік, як не виходить, з літа у нього додалося півтори сотні прихильників.

Шосте місце наразі обіймає Depo.Кропивницький, а останні дві позиції у десятці посіли, відповідно, Перша електронна газета (8 116) та Точка доступу (7 463), яка вперше потрапила до нашої ТОП-десятки. З моменту початку моніторингу у 2017 році "Точка доступу" набрала чотири з половиною тисячі підписників. Для порівняння, сторінка обласного телебачення за цей же час збільшила коло фейсбук-прихильників майже на 20 тисяч голосів.

Поза першою десяткою залишилися сторінка газети "Кіровоградська правда", далі місця займають, відповідно, сайти FotoInform, "Новини Кіровоградщини", а закриває рейтинг сайт "Тусовка".

Зауважимо, що ми аналізуємо ті сторінки медіа із Кропивницько та Кіровоградщини, які мають понад 3000 вподобань. Якщо ми пропустили якесь медіа - дайте знати у коментарях!