Post Featured Image

Костянтин Яриніч презентував другий етап програми йодизації та вітамінізації населення

Минулого тижня у Прес-клубі реформ відбулася прес-конференція народного депутата України Костянтина Яриніча, під час якої було представлено другий етап Програми йодизації та вітамінізації мешканців Кропивницького.

Костянтин Яриніч, який є заслуженим лікарем України, кандидатом медичних наук, ініціатором Програми радіаційного і соціального захисту, розробником Проекту йодизації та вітамінізації, зокрема, розповів:

- Спочатку хочу поздоровити всіх нас з тим, що ми вже не повернемось в стару систему охорони здоров’я. Я задоволений, що минулого тижня Верховна Рада, у другому читанні, проголосувала законопроект, який докорінно змінить систему охорони здоров’я в Україні. Ще багато роботи попереду, бо це не реформа, яку можна зробити за один день, чи одним законом. Це величезна кількість підзаконних актів, постанов, над якими сьогодні працює Міністерство охорони здоров’я, і всі профільні міністерства, які до цього мають відношення.

Звичайно, система, що існувала до цього дня, не влаштовувала ні пацієнтів, ні лікарів, ні владу і я впевнений в тому, що ми йдемо правильним шляхом і в правильному напрямку. І вже в 2018 році на первинній ланці надання медичної допомоги, не тільки у нас в обласному центрі, а й по всій Україні почнуться серйозні зміни, які кожен з вас відчує, бо сімейний лікар, педіатр і терапевт – це та ланка, яка з вами буде стикатися постійно, не зважаючи на те, хворієте ви чи ні, бо профілактика, це головне на чому сьогодні базується здоров’я нашого населення.

В Україні працює багато програм, але я хочу нагадати, що є ціла державна програма, яку ми сьогодні розробляємо тут на Кіровоградщині для захисту нашого населення від іонізуючого випромінювання. У нас катастрофічна ситуація і її треба терміново виправляти. Яким чином? Ми бачимо це в розвитку програми, над якою сьогодні працюємо. Я готовий надати вам інформацію, що створена вже концепція і на наступному тижні буде проведено круглий стіл. Там буде остаточне обговоренні концепції цієї державної цільової програми і в мене є домовленість з прем’єр-міністром Гройсманом про те, що наприкінці цього року, разом з губернатором області, ми будемо захищати цей проект вже безпосередньо в кабінеті міністрів.

Щодо програми йодизації та вітамінізації жителів обласного центру, я впевнений, що ця програма, про яку ми сьогодні будемо говорити, стане часткою великої державної цільової програми, бо вона дійсно показала нам, що ця програма може і повинна існувати. Це не медична програма, це соціальна програма, яка створена для того, щоб показати людям, що піклуватися за своє здоров’я треба перш, ніж лікуватися. Я зазначу, що ми пройшли непростий шлях, кілька місяців працювали у цьому напрямку.

Про те, як реалізовується програма у Кропивницькому розповіла Ганна Трушевич, координатор Проекту йодизації та вітамінізації, помічник-консультант народного депутата України Костянтина Яриніча:

- Перший етап йодизації та вітамінізації відбувався в три хвилі. У липні, серпні та вересні. Протягом всіх трьох хвиль працювало п’ять мобільних приймалень народного депутата, в яких можна було отримати йодовану воду і одна в центрі міста для інформування населення про програму. Ці чотири мобільні приймальні були встановлені в 35 локаціях з метою інформування мешканців, а також було охоплено всі без виключення мікрорайони міста. Протягом трьох місяців щодня всі бажаючі могли пройти профілактику в громадській приймальні народного депутата Костянтина Яриніча. Мешканці отримали 6534 одиниці йодованої води, постійно діючими учасникам програми стали 3 895 мешканців нашого міста. Це ті, які отримали екокартки. Отримали йодовану воду в першу хвилю – 968 жителів міста, в другу хвилю – 2182, в третю – 3303 особи. Також була четверта хвиля. На початку жовтня всі бажаючі могли приходити в громадську приймальню і отримувати йодовану воду. Це був 81 житель міста».

Про важливість водопостачання організму розповіла Валентина Прокудіна, лікар-ендокренолог 1-ї категорії:

- Я хочу нагадати вам про те, що від йододефіциту потерпає 30% населення планети. В тому числі, жителі України, Росії, Білорусії. Жителі України, за добу, з продуктами харчування вживають приблизно 50-70 мікрограм йоду, при добовій потребі в цьому мікроелементі – 150-200 мікрограм. Як вирішувати ці питання? Це може бути масова профілактика у вигляді промислового йодування солі, вживання йодованої води, йодомарину, калію йодиду, і один із варіантів індивідуальної йодопрофілактики – це вживання харчової добавки «Йод актив плюс».

Що собою представляє цей препарат? Це унікальна сполука йоду з молочним білком казеїном, це та сполука, яку отримують діти під час грудного вигодовування в перші місяці свого життя. Тобто цей шлях біотрансформації найбільш фізіологічний. Біотрансформація йоду відбувається таким чином, що при недостачі йоду в організмі ферменти активні і вони активно відщепляють йод з цієї сполуки, а при надлишку йоду, ці ферменти не активні, і цей йод не сприймається».

Костянтин Яриніч додав: «Йод актив плюс» - це унікальний препарат. Тут є активний йод, який при потребі засвоюється організмом, а якщо організм не потребує його, то він просто виводиться, не засвоюється. Тобто, ніякої шкоди він не робить. Це харчова добавка».

Отримати харчову добавку «Йод актив плюс» безкоштовно можна в громадській приймальні народного депутат Костянтина Яриніча за адресою: вулиця Велика Перспективна, 3/5. Приймальня працює з понеділка по четвер, з 9 до 18 год, а у п’ятницю з 9 до 17 години. Контактний телефон: (0522) 27-37-46. Можна також звернутися до народного депутата через його персональну сторінку в соціальній мережі Фейсбук. Коли ми дбаємо про своє здоров’я – ми дбаємо про своє життя!

5 comments (Add your own)

1. Евгения wrote:
Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (495) 150-92-45 Евгения

November 16, 2018 @ 21:29

2. Евгения wrote:
Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (499) 322-46-85, не обращайте внимания на слова робота, дожитесь ответа, Евгения.

November 21, 2018 @ 21:29

3. td auto finance.com wrote:
lowest auto loan rates for excellent credit auto loan auto loan [url=https://autoloan2019.com/]auto loan rate[/url]

November 22, 2018 @ 21:29

4. auto financing wrote:
auto loan used car loans first time car buyer with no credit [url=https://autoloan2019.com/]best auto loans for excellent credit[/url]

November 22, 2018 @ 21:29

5. td bank auto finance wrote:
lowest auto loan rates for excellent credit auto loan rate auto loan [url=https://autoloan2019.com/]auto loan rate[/url]

November 23, 2018 @ 21:29

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.