Post Featured Image

Костянтин Яриніч презентував другий етап програми йодизації та вітамінізації населення

Минулого тижня у Прес-клубі реформ відбулася прес-конференція народного депутата України Костянтина Яриніча, під час якої було представлено другий етап Програми йодизації та вітамінізації мешканців Кропивницького.

Костянтин Яриніч, який є заслуженим лікарем України, кандидатом медичних наук, ініціатором Програми радіаційного і соціального захисту, розробником Проекту йодизації та вітамінізації, зокрема, розповів:

- Спочатку хочу поздоровити всіх нас з тим, що ми вже не повернемось в стару систему охорони здоров’я. Я задоволений, що минулого тижня Верховна Рада, у другому читанні, проголосувала законопроект, який докорінно змінить систему охорони здоров’я в Україні. Ще багато роботи попереду, бо це не реформа, яку можна зробити за один день, чи одним законом. Це величезна кількість підзаконних актів, постанов, над якими сьогодні працює Міністерство охорони здоров’я, і всі профільні міністерства, які до цього мають відношення.

Звичайно, система, що існувала до цього дня, не влаштовувала ні пацієнтів, ні лікарів, ні владу і я впевнений в тому, що ми йдемо правильним шляхом і в правильному напрямку. І вже в 2018 році на первинній ланці надання медичної допомоги, не тільки у нас в обласному центрі, а й по всій Україні почнуться серйозні зміни, які кожен з вас відчує, бо сімейний лікар, педіатр і терапевт – це та ланка, яка з вами буде стикатися постійно, не зважаючи на те, хворієте ви чи ні, бо профілактика, це головне на чому сьогодні базується здоров’я нашого населення.

В Україні працює багато програм, але я хочу нагадати, що є ціла державна програма, яку ми сьогодні розробляємо тут на Кіровоградщині для захисту нашого населення від іонізуючого випромінювання. У нас катастрофічна ситуація і її треба терміново виправляти. Яким чином? Ми бачимо це в розвитку програми, над якою сьогодні працюємо. Я готовий надати вам інформацію, що створена вже концепція і на наступному тижні буде проведено круглий стіл. Там буде остаточне обговоренні концепції цієї державної цільової програми і в мене є домовленість з прем’єр-міністром Гройсманом про те, що наприкінці цього року, разом з губернатором області, ми будемо захищати цей проект вже безпосередньо в кабінеті міністрів.

Щодо програми йодизації та вітамінізації жителів обласного центру, я впевнений, що ця програма, про яку ми сьогодні будемо говорити, стане часткою великої державної цільової програми, бо вона дійсно показала нам, що ця програма може і повинна існувати. Це не медична програма, це соціальна програма, яка створена для того, щоб показати людям, що піклуватися за своє здоров’я треба перш, ніж лікуватися. Я зазначу, що ми пройшли непростий шлях, кілька місяців працювали у цьому напрямку.

Про те, як реалізовується програма у Кропивницькому розповіла Ганна Трушевич, координатор Проекту йодизації та вітамінізації, помічник-консультант народного депутата України Костянтина Яриніча:

- Перший етап йодизації та вітамінізації відбувався в три хвилі. У липні, серпні та вересні. Протягом всіх трьох хвиль працювало п’ять мобільних приймалень народного депутата, в яких можна було отримати йодовану воду і одна в центрі міста для інформування населення про програму. Ці чотири мобільні приймальні були встановлені в 35 локаціях з метою інформування мешканців, а також було охоплено всі без виключення мікрорайони міста. Протягом трьох місяців щодня всі бажаючі могли пройти профілактику в громадській приймальні народного депутата Костянтина Яриніча. Мешканці отримали 6534 одиниці йодованої води, постійно діючими учасникам програми стали 3 895 мешканців нашого міста. Це ті, які отримали екокартки. Отримали йодовану воду в першу хвилю – 968 жителів міста, в другу хвилю – 2182, в третю – 3303 особи. Також була четверта хвиля. На початку жовтня всі бажаючі могли приходити в громадську приймальню і отримувати йодовану воду. Це був 81 житель міста».

Про важливість водопостачання організму розповіла Валентина Прокудіна, лікар-ендокренолог 1-ї категорії:

- Я хочу нагадати вам про те, що від йододефіциту потерпає 30% населення планети. В тому числі, жителі України, Росії, Білорусії. Жителі України, за добу, з продуктами харчування вживають приблизно 50-70 мікрограм йоду, при добовій потребі в цьому мікроелементі – 150-200 мікрограм. Як вирішувати ці питання? Це може бути масова профілактика у вигляді промислового йодування солі, вживання йодованої води, йодомарину, калію йодиду, і один із варіантів індивідуальної йодопрофілактики – це вживання харчової добавки «Йод актив плюс».

Що собою представляє цей препарат? Це унікальна сполука йоду з молочним білком казеїном, це та сполука, яку отримують діти під час грудного вигодовування в перші місяці свого життя. Тобто цей шлях біотрансформації найбільш фізіологічний. Біотрансформація йоду відбувається таким чином, що при недостачі йоду в організмі ферменти активні і вони активно відщепляють йод з цієї сполуки, а при надлишку йоду, ці ферменти не активні, і цей йод не сприймається».

Костянтин Яриніч додав: «Йод актив плюс» - це унікальний препарат. Тут є активний йод, який при потребі засвоюється організмом, а якщо організм не потребує його, то він просто виводиться, не засвоюється. Тобто, ніякої шкоди він не робить. Це харчова добавка».

Отримати харчову добавку «Йод актив плюс» безкоштовно можна в громадській приймальні народного депутат Костянтина Яриніча за адресою: вулиця Велика Перспективна, 3/5. Приймальня працює з понеділка по четвер, з 9 до 18 год, а у п’ятницю з 9 до 17 години. Контактний телефон: (0522) 27-37-46. Можна також звернутися до народного депутата через його персональну сторінку в соціальній мережі Фейсбук. Коли ми дбаємо про своє здоров’я – ми дбаємо про своє життя!

6 comments (Add your own)

1. Евгения wrote:
Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (495) 150-92-45 Евгения

November 16, 2018 @ 21:29

2. Евгения wrote:
Перезвоните пожалуйста по телефону 8 (499) 322-46-85, не обращайте внимания на слова робота, дожитесь ответа, Евгения.

November 21, 2018 @ 21:29

3. td auto finance.com wrote:
lowest auto loan rates for excellent credit auto loan auto loan [url=https://autoloan2019.com/]auto loan rate[/url]

November 22, 2018 @ 21:29

4. auto financing wrote:
auto loan used car loans first time car buyer with no credit [url=https://autoloan2019.com/]best auto loans for excellent credit[/url]

November 22, 2018 @ 21:29

5. td bank auto finance wrote:
lowest auto loan rates for excellent credit auto loan rate auto loan [url=https://autoloan2019.com/]auto loan rate[/url]

November 23, 2018 @ 21:29

6. wrote:
Hi there, I found your site by means of Google at the same time as searching for
a similar subject, your web site came up, it looks great.
I have bookmarked it in my google bookmarks.
Hi there, simply turned into aware of your blog through Google,
and found that it's truly informative. I'm going to be careful for brussels.
I will be grateful if you continue this in future. A lot of other people
shall be benefited out of your writing. Cheers!

March 6, 2019 @ 21:29

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.