Post Featured Image

Захист прав споживачів по-європейськи

Громадська школа здорових практик ЄС, створена для активних громадян та лідерів змін, провела нещодавно комплексне навчання з теми захисту прав споживачів. Школу закінчила і координаторка Прес-клубу реформ Вікторія Талашкевич, яка ділиться сьогодні з нами кількома спостереженнями.

"Споживче законодавство в ЄС добре розвинене, зокрема, гарантійні права, забезпечення безпеки продукції та нагляд за ринком хоча і по-різному, але досить ефективно втілені у всіх країнах Європейського союзу. У тому числі це можливо завдяки налагодженій комунікації та співробітництву поміж місцевими адміністраціями, споживчими товариства та бізнесом".

----
"Європейський споживчий закон має порівняно довгу історію, яка на початку мала на меті усунення бар’єрів та вільний рух товарів. Власне, це було причиною створення і Європейського союзу як економічного об’єднання загалом. З часом такі «вузькі» завдання були доповнені документами, які прагнуть забезпечити надходження на ринок лише продуктів, що є безпечними й відповідають сучасним вимогам якості".

----
"Нині у європейському дискурсі мова йде не тільки про якість товарів на догоду споживачам – важливим залишається підтримка чесних суб’єктів господарювання, які б могли отримати вигоду із рівних умов, посилюючи конкуренцію, а значить і захист споживачів. Новий підхід у цій сфері втілюється задля гармонізації законодавства всіх країн-членів ЄС".

----
"Світова організація торгівлі у своїй Угоді про технічні бар’єри в торгівлі заохочує всіх учасників СОТ до використання міжнародних стандартів. Україна, будучи членом СОТ, має переваги під час втілення взятих на себе зобов’язань у тому числі у рамках Угоди про асоціацію із Європейським союзом. Головне тепер втілювати ці переваги у життя!"

----
ДОВІДКА: Школа CISEP організована Інститутом Європейської Політики (Берлін) та впроваджується в співробітництві з Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень (Чернігів), Львівським представництвом Громадянської мережі ОПОРА, Одеською обласною організацією ВГО КВУ та Громадською палатою України (Дніпро). CiSEP діє за підтримки Федерального Міністерства Закордонних Справ Німеччини.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.