Post Featured Image

Нові ініціативи відкритості уряду презентували у Кропивницькому

Днями у "Прес-клубі" відбулася презентація напрацьованих нових 17 ініціатив Партнерство "Відкритий Уряд" на 2018-2020 роки.

Партнерство "Відкритий уряд" - це багатостороння ініціатива, покликана об'єднати зусилля урядів та громадянського суспільства для створення позитивних змін у житті громадян, тобто максимально сприяти прозорості підзвіності діяльності урядів країн. Україна приєдналася до ініціативи в 2011 році. За цей час спільно з громадським суспільством реалізовано три дворічні плани дій. Приміром, це портал Prozorro, оприлюднення декларацій, електронний документообіг, бюджетне фінансування партій тощо, пише "Гречка".

Презентували 17 нових пріоритетів плану дій уряду до 2020 року.

- Презентую практично річну роботу напрацювання разом з громадськістю нових ініціатив, - каже виконавча директорка партнерської організації "Теорія успіху" Інга Дуднік. - Приміром, планується впровадження міжнародних стандартів розкриття інформації в галузі будівництва. За це буде відповідальним Міністерство інфраструктури. Майже 300 мільярдів Україна хоче вкласти в розбудову доріг. Цей процес має бути підзвітний громаді. Проект має відслідковуватися від проектування до закінчення будівництва, контролю якості. Ця інформація має бути не лише відкритою, а й у вільному доступі.


Загалом ідеться про стандартизацію прозорості уряду, зокрема системи публічних закупівель, системи електронних торгів арештованого майна, інформування громадськості про публічні фінанси, впровадження електронних процедур проведення конкурсів для надання фінансової підтримки інститутам громадянського суспільства, механізм верифікації інформації про кінцевих бенефіціарних власників, електронний документообіг, створення інтерактивної мапи забруднення навколишнього природного середовища, запровадження пріоритетних електронних послуг, тощо.

Відзначимо, що в Кропивницькому торік, наприклад, обговорювали й рекомендували необхідність створення відкритого бюджету.

- Зробити такий ресурс "Бюджет для громадян", у якому будь-який бюджет, починаючи з бюжету невеличкогї ОТГ і закінчуючи державним бюджетом, був зрозумілий: звідки надходять гроші, хто наповнює бюджет, які є субвенції і на що місцеві бюджети витрачають ці кошти. Це буде зроблено для зручності контролювання громадянами процесу витрачання бюджетних коштів, - каже Інга Дуднік.

За її словами, такі пріорітети відкритості будуть впроваджуватися на рівні областей, районів, також органів місцевого самоврядування (за бажанням), після розробки власних планів дій на основі пріоритетів партнерства "Відкритий Уряд". А громадські організації зможу долучатися до обговорення і доповнення пріоритетів протягом всіх етапів впровадження ініцатив.

1 comment (Add your own)

1. UARafael wrote:
Приветик девочки! Я тута располнела не на шутку, хочу как то сбросить вес, а заниматься на тренажерах прям Лень )) Тут нашла сайтик, который предлагает жиросжигатели для женщин , кто нибудь пробовал такие? Есть ли эффект от них??

March 5, 2019 @ 21:29

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.