Проект «Радіо Марафон Розмаїття», присвячений недискримінації такої уразливої групи у сучасному українському суспільстві, як внутрішньо переміщені особи, розпочинає громадська організація «Прес-клуб реформ» спільно із партнерами у Кіровоградській, Житомирській та Херсонській областях. Проект реалізовується за підтримки Чорноморського Фонду Регіонального Співробітництва (Black Sea Trust for Regional Cooperation) на кошти German Marshall Fund та Charles Stewart Mott Foundation. Проект має на меті підняти національні та місцеві дискурси щодо запобігання конфліктам між вимушеними біженцями та приймаючою громадою.

- Ми переконані, що «Радіо Марафон Розмаїття» покращить рівень обізнаності українців про різноманіття населення нашої держави і сприятиме запобіганню випадків ненависті та маргіналізації внутрішньо переміщених осіб, - говорить керівниця проекту Вікторія Талашкевич.

Україна є державою із розмаїтим культурним, етнічним, релігійним та мовним підґрунтям. Наше суспільство – багатонаціональне, і існує чимало сильних субрегіональних ідентичностей зі своє історією та культурним походженням. Громадськість не може це ігнорувати, бо результатом є негативний вплив на процеси інтеграції населення, посилення етнічних, культурних та регіональних забобонів, а також знищення довіри поміж різними групами суспільства.

Анексія Криму та війна у східних областях України призвели до внутрішньої міграції населення. У результаті виникає поділ між «нами» та «тими, що звідти», або навпаки між «нами» та «тими, хто тут живе». Переселенці зі Сходу країни сприймаються як «ті, що із сепаратистських регіонів». Тим часом самі вимушено переміщені особи почуваються жертвами і заручниками ситуації, адже населення у містах, куди вони переїхали, не готове ані економічно, ані психологічно адекватно реагувати на збільшення числа вимушених переселенців.

- Відсутність взаємної зацікавленості та байдужість однієї групи до проблем іншої, а також відсутність міжкультурного та міжрегіонального спілкування призводять до ізоляції кожної групи та сприйняття інших як суперників, - підкреслює Вікторія Талашкевич.

На її думку поширення стереотипів та зростання нетерпимості до «інакшості» в Україні є ключовими чинниками нових і нових конфліктів. А недостатність спільних платформ для обговорення гострих питань між представниками різних соціальних та етно-релігійних груп провокує багато припущень, інтерпретацій та невизначеності серед людей.

- Ми вважаємо, що досвід та компетенції команди проекту «Радіо Марафон Розмаїття» є нашою основною силою. Діяльність кожної партнерської організації вже довгий час спрямована на покращення культури діалогу та налагодження мирної співпраці на різних рівнях українського суспільства. Ми плануємо залучити основні групи меншин до взаємодії, спілкування та діалогу на різних рівнях задля створення безпечного місця для висловлення думки, що призведе до зменшення напруженості та поляризації у суспільстві, - підкреслює керівниця проекту Вікторія Талашкевич.

Проект передбачає співпрацю із кількома партнерськими організаціями. Це угорська громадська організація «Egyesek Youth Association», тренери якої у серпні проведуть Міжрегіональну Школу для лідерів із числа внутрішньо переміщених осіб, а також «Громадське Радіо», журналісти якого випустять в ефір серію із десяти радіо-програм за участі лідерів національних меншин, представлених в Україні. В трьох цільових областях – Житомирській, Кіровоградській та Херсонській, - партнерами будуть Асоціація професійних журналістів та рекламістів Житомирщини, громадська організація «Турбота» та Фонд «Успішна Жінка», відповідно.

Дякуємо за створення лого Ігорю Соломасі (м. Кропивницький):

ЗАПЛАНОВАНІ ЗАХОДИ У РАМКАХ ПРОЕКТУ ACTIVITIES, PLANNED DURING PROJECT:

1) Міжрегіональна Школа для активістів із Херсонської, Житомирської та Кіровоградської областей - 24-27 серпня, м. Кропивницький - ЗДІЙСНЕНО!

2) Підготовка та видання Брошури для активістів - ЗДІЙСНЕНО!

3) Проведення серії радіо програм у партнерстві з Громадським радіо із залученням до розмови експертів-представників різних етнічних груп - РОЗКЛАД ПРОГРАМ ТУТ

4) Проведення Радіо Вікторини для слухачів Громадського радіо та публікація тестів на платформі Apester
- Вікторина №1
- ...

5) Проведення адвокаційних кампаній силами активістів із Херсонської, Житомирської та Кіровоградської областей та проведення дискусій у регіонах - НОВИНИ НА СТОРІНЦІ ДОПОМОГА ВПО

6) Підготовка та видання Інформаційної брошури за результатами проекту

7) Фінальна прес-конференція за результатами проекту

ПАРТНЕРИ ПРОЕКТУ \ PROJECT PARTNERS

WebsiteLogo

Херсонський обласний центр "Успішна Жінка"

Logo17

Житомирський прес-клуб

turbota_logo

Громадська організація "Турбота"

hromadske-radio

Громадське Радіо

egyesek-logo

Egyesek Youth Association (Молодіжна Асоціація Едьешек)

Що пишуть про Радіо Марафон Розмаїття медіа \ MEDIA COVERAGE

 1. Публікація на сайті "Тусовка" про старт проекту - "Радіо Марафон Розмаїття стартуватиме із Кропивницького"

 2. Новина про початок проекту на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - "Радіо Марафон Розмаїття стартуватиме із Кропивницького"

 3. Новина про початок проекту на інформаційному порталі "Online.Ua" - "Радіо Марафон Розмаїття стартуватиме із Кропивницького"

 4. Анонс про проведення Міжрегіональної Школи для тренерів на сайті "Тусовка" - «Міжрегіональна Школа «Цінуймо Різноманітність!»

 5. Новина про початок проекту на інформаційному порталі "Громадський Простір" - «Радіо Марафон Розмаїття» стартує в Україні

 6. Новина про початок проекту на інформаційному порталі "ГУРТ" - «Радіо Марафон Розмаїття» стартує в Україні

 7. Публікація на сайті Житомирського пре-склубу про старт проекту - "Радіо Марафон Розмаїття стартуватиме із Кропивницького"

 8. Публікація на сайті ХОЦ "Успішна Жінка" про старт проекту - "Радіо Марафон Розмаїття"

 9. Публікація на сайті громадської організації "Турбота" про старт проекту - "Радіо Марафон Розмаїття стартуватиме із Кропивницького"

 10. Анонс про проведення Міжрегіональної Школи для тренерів на інформаційному порталі "Громадський Простір" - «Міжрегіональна Школа «Цінуймо Різноманітність!»   

 11. Репортаж про Міжрегіональну школу на інформаційному порталі "Кіровоград-24" - " Цінуймо Різноманітність: Міжрегіональна Школа пройшла у Кропивницькому"   
    
 12. Випуск телевізійної програми "КІТ: Кіровоградське Інтернет-телебачення" на обласному телебаченні - від 28.08.2017 Міжрегіональна Школа
         
 13. Репортаж про Міжрегіональну школу на інформаційному порталі "Тусовка" - "Цінуймо Різноманітність: Міжрегіональна Школа пройшла у Кропивницькому"
            
 14. Публікація на сайті ХОЦ "Успішна Жінка" про Міжрегіональну школу - "Міжрегіональна Школа у Кропивницькому"

 15. Публікація на сайті Житомирського прес-клубу про участь представників Житомирської області у Міжрегіональній школі у Кропивницькому - Житомиряни взяли участь у Міжрегіональній Школі «Цінуймо Різноманітність!»

 16. Анонс радіо програми на сайті Громадського радіо - «П’ята графа»: нова програма на «Громадське радіо»

 17. Анонс радіо програми на інформаційному порталі "Громадський простір" - «П’ята графа»: нова програма на «Громадське радіо»

 18. Публікація на сайті "Тусовка" про першу радіопрограму на Громадському радіо  - "Зола Кондур: «Ромська культура має багатий фольклор, але не має писемності»

 19. Публікація на сайті Громадського радіо - Зола Кондур: «Ромська культура має багатий фольклор, але не має писемності»

 20. Публікація на сайті Житомирського прес-клубу - Зола Кондур: «Ромська культура має багатий фольклор, але не має писемності»

 21. Публікація про вікторину - на офіційному сайті Громадського радіо - Отримуй подарунки за знання: телефонуй у студію Громадського радіо

Телевізійна програма "КІТ: Кіровоградське Інтернет-телебачення"