Post Featured Image

Заклади, лояльні до україномовних клієнтів, відзначили у Кропивницькому

Напередодні Дня української мови та писемності у Прес-клуб у місті Кропивницькому презентували результати мовного моніторингу закладів міста щодо дотримання права на обслуговування українською мовою.

Акцію "Мовний моніторинг" розпочали 22 лютого - у День захисту мов, що зникають. Завдання акції стало зібрати інформацію по всіх закладах громадського харчування міста: якою мовою меню, якою мовою ведеться обслуговування, чи є меню українською загалом. За результатами дослідження створили он-лайн карту, де вказано,які умови пропонують кафе і ресторани.

Загалом перевірили 52 заклади - це і заклади громадського харчування, а також інші установи, наприклад, служби доставки води. У 17 закладах, за заявою активістів, поведінку працівників закладів і меню перевірили працівники Держпродспоживслужби. У всіх з них з'явилося україномовне меню.

Одну із оцінюваних аптек, де працівник відмовився обслужити клієнта українською, чекав судовий позов. Ще низка закладів відреагувала на скарги активістів і записи у книзі скарг.

На думку Дмитра Сінченка, очільника "Руху захисту української мови", в рамках повторного моніторингу лояльність закладів до україномовних клієнтів зросла майже вдвічі, отже діяльність активістів була не даремною.

- Ще один результат моніторингу: ми вирішили відзначити заклади, які відреагували на запит громадських активістів. Наприклад, переклали на українську меню, провели роботу із працівниками, - зазначив один із учасників акції, керівник місцевого осередку "Просвіти".

Серед тих, хто отримає подяки: "Львівські пляцки", "Дрова", The Boss, "Філіжанка" і кінотеатр "Портал". Також високо оцінили кафе "Горком", де з'явилося україномовне меню, а із антуражу зникли бюст Леніна та червоні прапори.

Крім того, активісти планують направити до міської ради Кропивницького звернення, щоб місцева влада  прийняла  рішення "Про місцеву мовну політику". Тобто, зобов'язати заклади міста  в першу чергу обслуговувати клієнтів, подавати меню, прайси і т.д. українською мовою, а потім вже, за вимогою клієнта, переходити на інші іноземні мови, пише сайт Гречка

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.