Post Featured Image

Енергоефективності досягнемо спільними зусиллями

Кілька десятків молодих людей, чотири спікери та питання, що є нагальними для кожної людини - такий рецепт успішної дискусії. Поговорити на тему «Хто потурбується про енергоефективність в Кропивницькому?» до Прес-клубу реформ запросило молодих кропивничан і кропивничанок Представництво Європейського Союзу в Україні.

Чи є альтернатива такому заощадженню енергії як холодні аудиторії в університетах? Альтернативні види палива: солома, дрова, тирса, тріска – повертаємось у середньовіччя? Чи може молодь впливати на зменшення споживання енергоносіїв? Ці та інші питання обговорювали гості дискусійного клубу.

Світлана Бондарчук, Заступниця керівника ГО “Еко-альянс 4.0”, член Громадської ради при Держеконіспекції України, кандидат біологічних наук говорила про зменшення впливу на навколишнє середовище. Нові технології та зменшення бездумного споживання енергоносіїв - важливий крок на шляху до очищення та збереження лісів та річок. Наприклад, сонячна енергія є чистим джерелом, проте варто контролювати і виробництво і утилізацію сонячних панелей, адже саме ці процеси можуть сановити потенційну загрозу довкіллю.

Змінювати існуючий стан речей в силах молоді, певнений Олександр Гавриленко, Голова громадської ради при Кіровоградській ОДА. В області є успішні приклади роботи громадських організацій, спрямованої на зеберження довкілля, влада мало-по-малу дослуховується до вимог громадськості, а можливостей для цього з кожним роком все більше. "Відкрита до діалогу Громадська рада при ОДА, створюється Молодіжний парламент області, навіть на рівні профкомів у вишах можно і треба робити бодай невеличкі, але дуже важливі кроки", - зазначив він.

Багато проектів та ініціатив екологічного спрямування започатковані в області Євроклубами. Розповідала про них Олена Арутюнян, Голова Ради євроклубів Кіровоградщини. Школярі і студенти можуть і мають виховувати у свої товарищів енергоефективні звички та впливати на дорослих, наприклад, на своїх батьків.

Про те, як запровадження нових технологій сприяє зменшенню споживання енергії говорив Михайло Сафонов, начальник відділення збуту ТОВ "УДЕН-УКРАЇНА" - виробника сучасних високотехнологічних опалювальних приладів. Заміна старого обладнання новим забезпечує чималу економію, а якщо доповнювати сучасні обігрівачі програматорами можна досягти суттєвого рівня зменшення енергоспоживання.

Було про що розповісти і молоді. Наприклад, чи знали ви, що існують розумні лампи, інтенсивність освітлення яких можна регулювати дистанційно? Або про те, що не обов'язково підвищувати температуру, а корисно і смачно "догріватися" зігріваючим чаєм? Власне, підсумок дискусії не був сюрпризом, але ще раз підкреслив важливість розмови на цю тему: турбуватись про енергоефективність маємо передусім ми самі.

Дискусійний клуб проводився в рамках інформаційного проекту «ЄС: вибір молодого покоління України"який спрямований на поширення інформації про ЄС та процеси євроінтеграції України. Цього року особлива увага приділена темам енергоефективності та енергозбереження. Фото - Олена Карпенко.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.