Post Featured Image

Європейські можливості для студентів і науковців: програми, університети, періодичні гранти

Шановні друзі, представляємо до вашої уваги інформаційно-аналітичний матеріал про безкоштовні освітні програми, гранти та стипендії Європейського Союзу для студентів і науковців, активістів та волонтерів громадянського суспільства. Цей матеріал підготувала Тамара Марценюк, авторка книги «По світу по освіту: посібник із міжнародного стипендійного навчання» (2015, Смолоскип).

Різновиди програм

Шлях до міжнародної освіти пропоную почати із класифікації стипендійних міжнародних програм. Їх можна поділити на певні групи за різними критеріями.

1. Цільова аудиторія програм (апліканти). Часто в аплікаційних документах це зазначається як eligibility. Загалом вона ділиться на академічну аудиторію, активістів та волонтерів громадянського суспільства та інші (зокрема, люди, які працюють і прагнуть підвищити кваліфікацію тощо).

Найбільше стипендійних програм саме для академічного середовища: студентів, які їдуть за кордон вчитися, аспірантів (докторантів) чи викладачів, які проводять дослідження. Проте слід зауважити, що часто немає вікових обмежень для студентів і викладачів. На магістерську програму ви можете вступати у будь-якому віці. Лише у певних програмах встановлено мінімальну і максимальну вікову межу (наприклад, 25—35 років). Але таких небагато.

Обираючи навчальну програму, слід визначитися з її рівнем або умовами навчання, які вона передбачає:

— програма бакалаврського рівня (undergraduate level),

— магістерського рівня (graduate level),

— аспірантського (post-graduate level чи PhD)

— для дослідників чи викладачів зі ступенем (post-doctorate level post-doc).

Варто також взяти до уваги, що магістерські ступені поділяються на M. A. (Master of Art) i M. Sc. (Master of Science). Відмінність полягає у типі освіти: якщо це гуманітарні та суспільні науки, які не передбачають обрахунків, використання точних методів тощо, то ви отримаєте M. A. Здобуваючи знання у природничій та технічній сферах, матимете ступінь M. Sc.

2. Тривалість міжнародних стипендійних програм. За цією ознакою їх доцільно поділити на довготривалі, середньотривалі і короткотривалі.

3. Мова навчання. Більшість програм є англомовними. Це і північноамериканські програми (США, Канада), і європейські. Якщо ви гарно знаєте англійську мову, то можете навчатися фактично будь-де в Європі. Лише у великих європейських країнах (Франція, Німеччина, Італія, Іспанія) викладачі схильні заохочувати студентів до навчання мовою своєї країни. Хоча й такі міжнародні освітні програми поступово стають англомовними. Приміром, Скандинавія суцільно англомовна країна, і в цьому регіоні ви спокійно можете прожити без знання місцевої мови. Проте в сучасному глобальному світі однієї лише англійської вже замало. Тому певна група стипендійних програм передбачає знання однієї чи кількох романо-германських мов (німецької, французької, італійської, іспанської) або, приміром, польської (сусідня Польща має чимало пропозицій для українців). І, звісно, якщо ви знаєте порівняно маловживану мову, як-от: чеську, японську, арабську тощо, — то це лише плюс на шляху до навчання чи стажування.

4. Країна перебування. Велику грантову підтримку надають Сполучені Штати Америки і Канада, а також країни Європейського союзу. Причому це можуть бути як програми урядів тих чи інших країн, так і окремих міжнародних фондів (наприклад, Джорджа Сороса). Окрім того, грантові програми надають країни Центрально-східної Європи (Чехія, Словаччина, Угорщин) і колишнього СРСР (наприклад, Естонія). Варто зазначити, що на міжнародний освітній ринок досить активно виходять східні країни (Туреччина, Японія, Китай, Єгипет та інші).

5. Можливості грантодавців покрити навчання чи дослідження. Вам може надаватися повна стипендія (full scholarship, fellowship чи grant), часткова (part scholarship) або взагалі ви її не отримуватиме. Повна стипендія покриває плату за навчання (tuition fee, у випадку, якщо у країні, в яку ви їдете, передбачається плата за навчання для іноземців), житло, харчування, страховку, кишенькові, інколи навіть на подорож. Сума, яку надає грант, обчислюється відповідно до мінімальних стандартів проживання у країні, до якої ви їдете.Аплікаційні документи переважно є стандартними для усіх міжнародних програм і передбачають такі основні компоненти:

аплікаційну форму (програми поступово переходять на онлайн аплікаційні форми);

резюме;

копію диплома і додатку до диплома (часто офіційно завірену, чи то у відділі кадрів вашого університету, чи у нотаріуса),

завірений переклад на іноземну мову цих документів;

сертифікат про знання іноземної мови;

рекомендаційний лист чи кілька листів від викладача, наукового керівника чи працедавця;

часто окремо може бути винесений мотиваційний лист щодо даної програми, що, в принципі, є одним з основних частин аплікаційних документів.

Усі документи зазвичай заповнюються англійською мовою, яка повинна бути грамотною. Тому було б добре готувати аплікаційні документи не в останній момент, а протягом певного періоду часу. Якщо у вас є така можливість, дайте почитати хоча б мотиваційного листа носію мови, аби попрацювати над стилем документа і зрозумілістю. Зауважте, ваші аплікаційні документи – це перше враження про вас, тому вони повинні бути блискучими!

До вашої уваги база даних навчальних програм в Європейському Союзі http://ec.europa.eu/education/study-in-europe/.

Знайти стипендію можна на http://www.scholarshipportal.eu/. База даних відсортує Ваш запит відповідно до того, якого рівня програму Ви бажаєте отримати, із якої Ви країни та в якій країні хочете навчатися. Хоча слід пам’ятати – якою б хорошою не була база даних, практично нереально, аби вона охоплювала усі можливі навчальні стипендійні програми.

Перелік магістерських програм http://www.mastersportal.eu/

Еразмус Мундус – освітня програма ЄС, спрямована на активізацію міжнародного співробітництва та підвищення мобільності студентів, викладачів, науковців європейських університетів.

Участь у Магістерських курсах програми Еразмус Мундус можуть брати українські студенти або випускники, які вже здобули вищу освіту (рівні бакалавра, магістра або їх еквіваленти), аспіранти, докторанти, молоді науковці. Бажаючим навчатися за програмою Еразмус Мундус потрібно обрати програму із списку (перелік програм тут http://eacea.ec.europa.eu/erasmus_mundus/results_compendia/selected_projects_action_1_master_courses_en.php).

Програми класифіковано за такими напрямками навчання:

інженерія, виробництво, будівництво (Engineering, Manufacture and Construction);

здоров’я та добробут (Health and Welfare);

гуманітарні та мистецтвознавчі науки (Humanities and Arts);

природничі науки, математика, комп’ютерні технології (Science, Mathematics and Computing);

соціальні науки, бізнес і право (Social Sciences, Business and Law).

Кожен напрям має десятки розроблених магістерських програм, доволі часто або вузькоспеціалізованих, або міждисциплінарних.

Європейський коледж (College of Europe),  Бельгія та Польща. 

http://www.coleurop.be

Студенти можуть навчатися за такими спеціальностями:

Магістр європейського права;

Магістр європейських економічних студій;

Магістр європейських політичних і адміністративних студій;

Магістр міжнародних відносин і дипломатичних студій ЄС;

Магістр європейських міждисциплінарних студій.

Основні аплікаційні документи: https://www.coleurope.eu/website/study/admission/apply-online/explanatory-note-concerning-applications-admission 

Інформація про представництво DAAD в Україні http://www.daad.org.ua/

Перелік стипендійних можливостей http://www.daad.org.ua/ukr/stipendien.htm

Портал про навчання у Німеччині https://www.study-in.de/en/

Портал про дослідження у Німеччині http://www.research-in-germany.de/dachportal/en.html

Загалом Німецька служба академічних обмінів фінансує такі навчальні програми (у переліку аж 20 пунктів, пропоную лише деякі).

Наукові стажування для викладачів ВНЗ і науковців.

Стипендії на навчання для випускників ВНЗ з усіх спеціальностей.

Стипендії на навчання для іноземних випускників в галузі архітектури.

Навчальні поїздки груп іноземних студентів до Німеччини.

Програма Європейського університету Віадріна (м. Франкфурт-на-Одері).

Стипендії для навчання на магістерських програмах зі сталого розвитку (EPOS).

http://www.studying-in-germany.org/ -- Сайт, на якому міститься детальна та точна інформація про навчання в Німеччині, цей веб-сайт також перекладено на 10 різних мов.

http://www.germany-visa.org/student-visa/ - містить детальну інформацію про візи та стипендію Німеччини

http://www.germanyhis.com/health-insurance-students/ - містить докладну інформацію про Німеччину медичного страхування для студентів

Австрія пропонує низку стипендій з бюджету Федерального міністерства освіти, науки та культури Австрії. Інформація про стипендії знаходиться на “Austrian Database for Scholarships and Research Grants” http://www.grants.at/

Ще один портал для пошуку стипендій у Австрії: http://www.scholarships.at

Освіта за кордоном в Австрії http://edu-vienna.com/ua

Навчання в Австрії http://studyso.at/ua/

Дослідницька програма до Відня (Junior Fellowship for Scholars from Ukraine), Австрія, Інститут наук про людину у Відні; 10 місяців.

http://www.iwm.at/fellowships/ukraine/

Вас цікавить навчання в Англії, Шотландії, Уельсі чи Північній Ірландії? Об`єднане Королівство пропонує визнану в світі систему освіти, рівень навчання в якій забезпечує в майбутньому істотні кар’єрні переваги. Детальніше на http://www.britishcouncil.org.ua/study-uk

Можливості фінансування та стипендії на http://www.britishcouncil.org.ua/study-uk/funding

Офіційний веб-сайт Британської Ради про навчання в Об`єднаному Королівстві для студентів із-за кордону http://www.educationuk.org/global/

Британські урядові стипендії Чівнінг (Chevening Awards in Ukraine).

http://www.chevening.org/ukraine/

Про навчання у Франції на сайті Посольства Франції в Україні: http://www.ambafrance-ua.org/-Navchannya-u-Franciiyi-

Скористатися пошуковою системою http://www.campusfrance.org/fr/

Щороку посольство Франції в Україні оголошує конкурс на здобуття стипендій уряду Франції для навчання на різноманітних магістерських і PhD програмах.

Типи стипендійних програм:

магістерська: рівень М 2, за будь-якою дисципліною;

PhD: написання дисертації під подвійним науковим керівництвом;

COPERNIC: для молодих економістів та інженерів.

Навчання в Голландії http://www.studyinholland.nl/

Інформація про стипендії розміщена у рубриці http://www.studyinholland.nl/scholarships/grantfinder

Стипендійна програма Вишеградського фонду (Visegrad Scholarship Program), нав­чан­ня чи проведення досліджень в одній з країн Вишеградської чет­вірки (Польща, Чехія, Угорщина, Словаччина); від 1 до 4 семестрів.

http://visegradfund.org/scholarships/visegrad-scholarship-program-eap/

Стипендійне навчання на магістерських програмах Центрально-Європейського університету (Central European University) в Будапешті

http://www.ceu.hu/

Докладна інформація про програму, координовану в Україні:

http://dfc.ukma.edu.ua/going-from-naukma/other-programs/inernationl-education/ceu

Стипендійна програма ім. Лейна Кіркланда (Lane Kirkland Scholarship Program), Польща, один рік.

http://www.kirkland.edu.pl 

Навчальні тури до Польщі (Study tours to Poland), 12-денні візити восени і навесні.

http://www.studytours.pl/

Інформація про інші гранти для студентів із України http://www.studyinpoland.pl/en/

Естонська школа дипломатії (Estonian School of Diplomacy), один рік.

http://edk.edu.ee/index.php/scholarships


Матеріал підготовлено в рамках проекту «Точне відображення Угоди про асоціацію Україна-ЄС в українських медіа», що втілюється польським Фондом міжнародної солідарності у співпраці з українськими громадськими організаціями «Інтерньюз-Україна» та «Товариство Лева». Проект реалізується за кошти Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), а також за кошти Програми «Підтримка демократії», що у свою чергу фінансується з Програми польського співробітництва задля розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща.

22 comments (Add your own)

1. uhahihu wrote:
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin No Prescription Amoxicillin 500mg http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

February 21, 2019 @ 21:29

2. ezojibvuqixo wrote:
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin No Prescription Buy Amoxicillin Online http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

February 21, 2019 @ 21:29

3. ejovise wrote:
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500mg Capsules Buy Amoxicillin http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

February 21, 2019 @ 21:29

4. oufaqon wrote:
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin 500 Mg Amoxicillin http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/

February 21, 2019 @ 21:29

5. wrote:
Right now it sounds like Expression Engine is the best blogging
platform available right now. (from what I've read) Is that what you're using on your blog?

May 14, 2019 @ 21:29

6. wrote:
Thanks for sharing your thoughts about minecraft for free.

Regards

May 18, 2019 @ 21:29

7. wrote:
Thanks for ones marvelous posting! I actually enjoyed reading it,
you can be a great author. I will be sure to bookmark your blog and definitely will come back in the foreseeable future.
I want to encourage continue your great posts,
have a nice evening!

July 23, 2019 @ 21:29

8. wrote:
This piece of writing presents clear idea for the new visitors of
blogging, that in fact how to do blogging.

September 16, 2019 @ 21:29

9. wrote:
Please let me know if you're looking for a article writer for your blog.
You have some really good articles and I believe I would be a good asset.
If you ever want to take some of the load off, I'd absolutely love to write some articles for
your blog in exchange for a link back to mine.
Please send me an e-mail if interested. Cheers!

September 25, 2019 @ 21:29

10. wrote:
Studying in Europe like any other universities around the world can be a very exciting experience for a student. Since Europe is a home to many countries and different culture. One of the best benefit of having to study here is that you'll be able to travel the other neighboring countries during break and summer vacation. At the same time Europe has been also offering students the best and quality learning like every other top universities in other countries and most of all some universities in Europe offers free tuition fee for students and international students as well.

October 30, 2019 @ 21:29

11. wrote:
Hey there! This is my first comment here so I just wanted to give a
quick shout out and say I truly enjoy reading through your posts.

Can you recommend any other blogs/websites/forums that go over the same subjects?
Thank you!

November 23, 2019 @ 21:29

12. wrote:
Hi just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the pictures aren't loading correctly.
I'm not sure why but I think its a linking issue.

I've tried it in two different web browsers
and both show the same outcome.

December 30, 2019 @ 21:29

13. wrote:
great put up, very informative. I wonder why the opposite experts of this sector don't
notice this. You must proceed your writing. I'm sure, you've a great readers' base already!

January 2, 2020 @ 21:29

14. wrote:
Thank you for another fantastic post. The place else may anyone get that kind of information in such a
perfect means of writing? I've a presentation subsequent week, and I
am at the search for such information.

June 3, 2020 @ 21:29

15. wrote:
cephalexin 500mg

June 3, 2020 @ 21:29

16. wrote:
ventolin authorized generic

June 3, 2020 @ 21:29

17. wrote:
viagra without doctor prescription india

July 24, 2020 @ 21:29

18. wrote:
generic of januvia

August 10, 2020 @ 21:29

19. wrote:
when is generic cialis available

August 14, 2020 @ 21:29

20. wrote:
buy cialis

August 15, 2020 @ 21:29

21. wrote:
hydroxychloroquine brand name

August 16, 2020 @ 21:29

22. wrote:
sildenafil 100 mg tablets

September 19, 2020 @ 21:29

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.