Post Featured Image

Європейська хартія рівності жінок і чоловіків

Європейська хартія рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад – таку назву мав круглий стіл, засідання якого відбулося сьогодні у Кропивницькому. До згаданого документу вже приєдналися представники 1700 міст із 35 країн Європи і тепер доволі швидко ідеї хартії просувається територією України.

П’ять українських міст, серед яких Вінниця, Житомир та Ірпінь, вже долучилися до виконання положень хартії. І наразі представниці депутатського корпусу міської ради Кропивницького – члени міжфракційного об’єднання «Рівні можливості» на чолі з Катериною Шамардіною, - ініціювали питання приєднання громади Кропивницького до Європейської Хартії рівності жінок і чоловіків у житті місцевих громад.

В публічному обговоренні засад хартії, можливостей приєднання до неї, підписання її міським головою, розробки плану дій та його виконання для розвитку громади взяли участь представниці жіночих громадських організацій та інших об’єднань громадян обласного центру.

У тому числі - членкиня команди "Team Europe" Вікторія Талашкевич Вона презентувала результати гендерного аналізу медіа, який проводила цього року у рамках проекту, що його втілював ВОГО "Волинський прес-клуб" .

- Підписавши Європейську Хартію міська влада визнає, що право на рівність жінок і чоловіків є фундаментальною передумовою демократії, і що в нашому місті не ігноруються навички, знання і досвід жінок, - цитує виступ Катерини Шамардіної сайт міської ради.

Перед учасниками зустрічі виступила експертка з питань гендерної рівності Світлана Ходакова з Вінниці, яка активно просуває обговорення та реалізацію європейської хартії в Україні. Вона розповіла про те, як до нього долучились у Вінниці, які перешкоди вдалося подолати, які пріоритети визначити, а згодом їх реалізовувати і, таким чином, яким буде порядок дій, в разі прийняття рішення про підписання хартії місцевою владою.

- Цей документ був розроблений і запропонований Радою європейських муніципалітетів і регіонів у травні 2006 року, - звернула увагу Світлана Ходакова. - Хартія, підтримана Європейською комісією, закликає місцеві та регіональні органи самоврядування взяти на себе зобов’язання використовувати наявні повноваження і партнерства для досягнення більшої рівності своїх громадян

Заступниця міського голови Наталія Дзюба запевнила, що наразі є підтримка міською владою вирішення даного питання.

- У нас дуже активні жінки-депутати, які стоять на сторожі принципів гендерної рівності у суспільстві, – зазначила Наталія Дзюба. – Зараз даний документ буде детально вивчено, розроблений план поетапних кроків його запровадження та виконання на благо розвитку нашої громади, щоб кожен її представник відчував себе вільно і комфортно у повсякденному житті.

Обговоривши принципи Європейської хартії, учасники зібрання вирішили її більш детально вивчити, розробити поетапний план дій до прийняття відповідного рішення на сесії міської ради та її підписання міським головою і в кінцевому разі приєднання Кропивницького до європейської спільноти у забезпеченні рівних можливостей різних груп громадян та ресурсів для їх реалізації.

4 comments (Add your own)

1. wrote:
I think that what you posted made a ton of sense.
But, what about this? what if you were to create a killer post title?
I ain't saying your information isn't good., but suppose you added
something to possibly grab people's attention? I mean Європейська хартія рівності жінок і чоловіків
| kirovohradpressclub is a little boring. You might look at Yahoo's front page
and watch how they create post titles to grab people to open the links.

You might add a video or a related pic or two to get people interested about what you've written. Just my opinion, it would bring
your website a little bit more interesting.

May 31, 2019 @ 21:29

2. wrote:
For hottest information you have to pay a visit world wide web and on internet I found this site
as a best website for hottest updates.

June 7, 2019 @ 21:29

3. wrote:
Please let me know if you're looking for a article author for your blog.
You have some really good articles and I feel I would
be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I'd love to write some articles for your blog in exchange for a
link back to mine. Please shoot me an e-mail if interested.
Cheers!

June 7, 2019 @ 21:29

4. wrote:
Whats up are using Wordpress for your blog platform? I'm new
to the blog world but I'm trying to get started and set
up my own. Do you need any coding knowledge to make your own blog?
Any help would be really appreciated!

August 19, 2019 @ 21:29

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.