Post Featured Image

Сучасний Кропивницький студенти втілять у мистецькому виданні

Днями у Прес-клубі реформ пройшов Видавничий хакатон за участю студентів-видавців по створенню книги про сучасне місто Кропивницький, пише сайт "Гречка". Захід провела Кафедра видавничої справи та редагування КДПУ ім. В. Винниченка, зокрема, її викладач - Ірина Ткаченко. Взяли участь у хакатоні студенти факультету філології та журналістики.
Ірина Ткаченко, розповіла "Гречці", що вони вже експерементували із такими форматами роботи, але називали це раніше видавничий інтенсив.

"Хакатон більш сучасна назва і цей формат передбачає, що в ньому може взяти участь більша кількість людей. За обмежений час група людей, які мають спільні інтереси, мету та інтелектуальний і творчий потенціал, сходяться і реалізовують певну ідею, створюють завершений продукт. Ключове слово в цьому словосполученні - це видавничий. Ми будемо створювати іміджевий арт-бук про Кропивницький. Сьогоднішній захід - це творчий експереремент. Для студентів - це можливість практики і можливість вживу прощупати видавничий процес", - зазначила пані Ірина.

Крім того, за її словами, учасники та організатори не мають на меті стилізувати старе місто.В планах не відштовхуватись від концепції Єлисаветграду чи Кіровограду, а спробувати показати те місто, яке воно є сьогодні із новою назвою, і зробити це через фотографії, стилізацію фотографій.

"Це буде досить модерно, оскільки наш партнер "Типовий поет" уже спробував створити макети, за допомогою яких ми будемо створювати власне це видання. Тобто попередня підготовка була, але те, що відбуватиметься зараз буде вносити свої корективи, поліпшуватиме ту ідею, власне те замовлення, яке ми, ніби-то від замовника, оголосили нашим учасникам, - прокоментувала Ткаченко, - Це експеремент і через 3 години в нас буде сигнальний примірник, тобто робоча версія, яку можна як прототип майбутнього видання показувати видавцям, меценатам, спонсорам".

Також ідея полягає ще й в тому, що будь-хто може замовити хоч один примірник, оскільки видання матиме не класичне палітурування, тобто виконане не поліграфічним способом, а буде на пружинах, як зачасту арт-буки скріплюються.

"Будь-хто може його замовити чи скачати, роздрукувати та скріпити. Дарувати його, або ним приваблювати туристів у наше місто, або ж може комусь захочеться від себе туди щось додати, оскільки формат арт-бук передбачає можливість співавторства, там є вільний простір для записів, вклеювання фотографії продовження", - наголосила викладачка.

Також, Ірина Ткаченко дещо привідкрила ідейну задумку та розповіла, що арт-бук матиме цікавинку - на перфорації будуть листівки, які відриваються і матимуть авторські ілюстрації, де буде ретро частинка - це трамваї, які колись були у нашому місті.

1 comment (Add your own)

1. Людина Мураха wrote:
Досить крута ідея, такий захід підніме імідж нашого міста !

November 11, 2016 @ 21:29

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.