Post Featured Image

Indie Media Camp: Анімацію, аудіо-тури, кіно та візуальні інсталяції власноруч створювали школярі

Як створити мультфільм з пластиліну? У чому особливість зйомки документального кіно? Як запустити лазерне шоу на п’ятиповерхову будівлю? Чому важливо слухати світ навколо? На ці та інші питання шукали відповідь учасники цьогорічної таборівки «Indie Media Camp», яка вже другий рік поспіль пройшла неподалік Києва -  за підтримки Посольства США в Україні.


Ініціатори таборівки – Елла Штика та Дмитро Тяжлов, - переконані, що сучасна молодь потребує місця для вільного спілкування із однолітками із різних міст України, де можна навчитися висловлювати свої погляди за допомогою різних мистецьких та медіа-методів.Учасники з різних міст України об’єдналися, аби отримати знання про розмаїття спільнот та їх мирне співіснування, дізнатись про новітні медіа та попрактикувати спільну творчість. Цього року на кемп приїхали понад півсотні школярів та школярок із таких міст, як Кременчук, Краматорськ, Кропивницький, Кривий Ріг, Херсон, Запоріжжя, Суми та Слов’янськ.

Учасниками з міста Кропивницький, що були обрані шляхом конкурсного відбору, стали Михайло Громовий, Ольга Антошко, Віталій Барзіков, Діана Стецюк, Аміна Сасейі, Олексій Дурач, Катерина Місько та Валерія Романюк. Очолювала групу координаторка Прес-клубу реформ - Вікторія Талашкевич.

- Я раніше думав про те, щоб стати істориком, але після участі у таборівці та роботи у секції документального кіно почав задумуватися про те, щоб вступити на спеціальність режисера, - ділиться планами Михайло Громовий.

Підлітки взяли участь в майстер-класах з відео, анімації, фотографії, відеомапінгу та розробляли свій перший аудіо-тур

- Спочатку кемп здавався мені чимось незнайомим і незвичайним, але вже в перший день я зрозуміла, що знайшла багато друзів, з якими ми могли просидіти до першої години ночі, вивчаючи програму для монтажу. І це дійсно круто, коли займаєшся одною з улюблених справ (не важливо, фотозйомка чи документалістика чи створення аудіо-турів) 24 години на добу, - ділиться враженнями Катерина Місько.


Тренерами таборівки виступили Родіон Шуб, керівник анімаційної студії «Ridni animation», Катерина Радченко, кураторка проекту «Odessa//Batumi Photo Days», Євгеній Ващенко, засновник студії «v4w.enko» і Євген Насадюк, студія аудіо-турів «Pic pic», а також режисери Дмитро Тяжлов (Україна) та Іззі Ченг (США).

- Я і раніше любила малювати, але на таборівці вперше створювала мультфільм разом із новими друзями, і вже придумала нового героя, про якого створюватиму історії, - розповідає Ольга Антошко.

- Дуже лампово, багато цікавих людей, нуколи не було нудно. Очікую коли можна буде поїхати ще раз, - ділиться враженнями Олексій Дурач.

- Незабутні враження, новий і цікавий досвід Indie Media Camp гарантує. Якби можна поїхала б ще раз, - згадує Валерія Романюк.

Всі вже багато сказали про програму табору, а я просто відповім на питання майбутніх поколінь: "Чи варто?". Якби не цей табір, я б точно не знала, ким хочу стати, не знайшла б стільки друзів, він наче дав мені друге дихання. Я в шоці, скільки крутих людей існує за межами мого світу, - розповідає Аміна Сасейі.Зважаючи на успіх двох таборівок у 2017 та 2018 роках, варто очікувати, що ця традиція буде продовжена у наступному році. Тому заходьте на сторінку Indie Media Camp, підписуйтеся, слідкуйте за анонсами та беріть участь у конкурсі: https://www.facebook.com/indiemediacamp/ 

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.