Post Featured Image

​Монетизація субсидій: що потрібно знати споживачам?

Субсидії не є новим явищем для нашої країни, адже програма надання житлових субсидій була заснована урядом України ще в 1995 році. Тоді ця програма через свою низьку адресність не здатна була задовольнити усіх, хто потребував допомоги з боку держави. Однак, процес надання субсидій поступово удоcконалювався і тепер все більше і більше громадян, які того потребують, мають змогу отримати допомогу у виплаті комунальних послуг.

На початку нового року урядом України було запроваджено процес монетизації субсидій, який проходить у три етапи:
·З 1 січня 2019 року кошти на рахунок отримають ті, хто звернувся за допомогою вперше
·З 1 травня 2019 року монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію чи пільгу вже багато років
·З 1 жовтня 2019 року запрацює повномасштабна монетизація , внаслідок чого, отримувачі житлових субсидій чи пільг отримуватимуть їх готівкою.Отож, що таке монетизація субсидій, та що варто знати про цей процес? Ми дізнавалися про це під час семінару для журналістів, влаштованого у столиці.

Монетизація субсидій — це запровадження розрахунків за комунальні послуги “живими” грошима, коли кошти субсидії надходять безпосередньо громадянину, котрий сплачує ними за спожиті послуги. Основна мета монетизації полягає у створенні простого механізму надання житлових субсидій та стимулювання громадян до економного споживання. Якщо до цього отримувачі субсидій були не зацікавлені у економії, то тепер, завдяки введенню процесу монетизації, Україна переходить на систему, яка сприятиме тому, що споживачі самі керуватимуть енергоефективністю свого домогосподарства.

Отож, економне споживання житлово-комунальних послуг сприятиме тому, що громадяни матимуть змогу отримувати більше “живих” грошей. За словами прем`єр-міністра України Володимира Гройсмана, монетизація субсидій — це крок до підвищення соціального захисту людей та відповідального і ефективного споживання ресурсів.

Процес монетизації субсидій проходить за двома моделями : безготівкова грошова і готівкова форма. Чим саме відрізняються ці моделі та яким чином відбувається монетизація відповідно до способу отримання субсидії?

Безготівкову грошову форму було запроваджено для громадян, які вперше звернуться за субсидією у 2019 році. Тож, якщо вам призначили субсидію після 1 січня 2019 року:
·Ви отримуватимиме безготівкову грошову субсидію, для надходження якої автоматично відкривається персональний рахунок в Ощадбанку.
·Субсидія нараховуватиметься починаючи з того місяця, коли Ви звернулись за її отриманням.
·Кошти, які надходять до персонального рахунку, банк направляє на оплату житлово-комунальних послуг
·Після завершення опалювального сезону, невикористані кошти субсидії, які утворюються за рахунок економного споживання води, газу та електроенергії, споживачі зможуть отримати в Ощадбанку та використати відповідно до власних потреб.

Другою моделлю отримання субсидій є готівкова форма, яка була впроваджена для тих, хто вже отримував субсидію станом на кінець 2018 року. За готівковою моделлю, субсидії виплачуються грошима громадянам, які повинні самостійно розраховуватись за житлово-комунальні послуги і в разі їх економного використання, розпоряджатись сумами зекономленої субсидії відповідно до власних потреб.

Пенсіонерам субсидія у готівковій формі виплачуватиметься разом з пенсією через Укрпошту або на персональний банківський рахунок. Усі інші одержувачі субсидій зможуть отримати їх через особистий рахунок в Ощадбанку або ж грошовим переказом.

Безготівкова грошова форма і готівкова форма будуть реалізовуватися паралельно, а за результатами їх ефективності буде прийнято рішення про те, яка з цих моделей монетизації субсидій впроваджуватиметься надалі.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.