Кіровоградський прес-клуб реформ втілює проект під назвою «Регіональні голоси за децентралізацію» за підтримки «Фонду розвитку ЗМІ» Посольства США в Україні. Мета проекту - поширення демократичних цінностей і процесів у суспільстві в Центральній Україні, особливо у сільській місцевості, а також підвищення активності місцевих спільнот в ході процесів децентралізації та удосконалення навичок журналістів місцевих видань щодо висвітлення децентралізації та місцевих ініціатив.

- У рамках проекту ми працюємо із журналістами у трьох центральних областях України, зокрема у Кіровоградській, Вінницькій та Черкаській, - розповідає керівник проекту Вікторія Талашкевич. За її словами, проект дозволяє інтенсифікувати використання місцевими журналістами нових медіа – для кращого висвітлення процесів децентралізації та встановлення стійкого діалогу між місцевими громадами та місцевою владою.

Координаторка проекту Ольга Гріднєва зазначає, що наразі відбувається активна фаза реформи децентралізації, проте лише мала частина місцевих громад досі розуміє мету реформи, а також ті можливості, які відкриваються, і роль мешканців у процесах прийняття рішень у місцевих громадах.

До участі у проекті залученні регіональні журналісти, блогери та медіа-активістів, а також лідери громадських організацій, що працюють в області демократичної участі. За допомогою навчання і підвищення кваліфікації для цих активістів, вони стають мультиплікаторами демократичних і журналістських цінностей для ширшої аудиторії медіа-споживачів в центральних регіонах України – на Кіровоградщині, Вінниччині та Черкащині.

У березні у місті Світловодськ відбувся триденний тренінг для журналістів із трьох цільових областей, під час якого вони отримали знання у сфері демократії, реформи децентралізації, а також якісної журналістики.

- Участь у тренінзі дозволила журналістам покращити свої знання та навички, а також сприяла впровадженню демократичних цінностей в процесі децентралізації в їхніх областях, - переконана керівник проекту Вікторія Талашкевич.

В усіх трьох областях тривають регіональні адвокаційні кампанії – для поширення демократичних цінностей в регіонах. Також в обласних центрах заплановані круглі столи – як частина згаданих адвокацінйх кампаній, - для обговорення поточних проблем у сфері децентралізації.

- За участі експертів, ми розробили 10 он-лайн тестів на тему децентралізації, які розміщені для вільного доступу у мережі для підвищення уваги широких кіл громадськості до процесів децентралізаці та поліпшення знань про децентралізацію у мешканців Центральної України, - розповідає координаторка проекту Ольга Гріднєва. 

Наразі завершено медіа-конкурс та на 30.06-02.07 запланований Форум якісної журналістики – як підсумок проекту та обмін кращими практиками.

Слідкуйте за перебігом проекту у соціальних мережах - на сторінці Прес-клубу реформ у Facebook

Партнер проекту у Кіровоградській області - громадська організація "Місток"
Координатор проекту - Валентина Остапчук

Партнер проекту у Вінницькій області - Вінницький прес-клуб,
Координаторка проекту - Марина Карабай

Партнер проекту у Черкаській області - Академія Стратегічних досліджень
виконавча директорка - Любов РопалоCopy of МЕНТОРИ
Региональные голоса за децентрализацию

Автор лого - Ігор Соломаха

Untitled design

Конкурс інформаційних матеріалів «Регіональні голоси за децентралізацію»

Громадська організація «Прес-клуб реформ» оголошує Конкурс журналістських матеріалів, що є частиною «Регіональні голоси за децентралізацію», який реалізується за підтримки «Фонду розвитку ЗМІ» Посольства США в Україні.

Метою Конкурсу є поширення демократичних цінностей і процесів у суспільстві в Центральній Україні, особливо у сільській місцевості, а також підвищення активності журналістів у ході висвітлення процесів децентралізації та інтенсифікація використання репортерами нових медіа задля висвітлення децентралізації, просування прозорих та демократичних процесів у ході здійснення реформи децентралізації у центральній Україні.

Завдання Конкурсу полягає у підтримці та заохоченні тих журналістів та мас-медіа, хто професійно висвітлює актуальні питання, котрій стосуються реформи децентралізації, а також успішної реалізації реформи на території Кіровоградської, Вінницької та Черкаської областей; адвокації питань створення об’єднаних територіальних громад та поширення успішних практик на території Кіровоградської, Вінницької та Черкаської областей; популяризації і поширенні актуальної інформації серед громадян України про важливість реформування органів місцевого самоврядування.

Прийом і реєстрація конкурсних заявок та робіт розпочинається 20 квітня 2017 року і триває до 5-го червня 2017 року. Розгляд заявок та робіт конкурсним журі триватиме з 5 червня до 15 червня 2017 року. Оголошення підсумків конкурсу та нагородження переможців відбудеться під час заключного форуму у рамках проекту «Регіональні голоси за децентралізацію» влітку 2017 року.

Участь у Конкурсі можуть брати журналісти, медіа-активісти, блогери, які працюють у національних та місцевих ЗМІ, що зареєстровані або поширюють свою діяльність на аудиторію Кіровоградської, Вінницької та Черкаської областей. До участі у Конкурсі приймаються статті, опубліковані у друкованих виданнях (журналах, збірниках, газетах) та на веб-сайтах, а також відео-сюжети та радіо-програми, що виходили в ефір у період з 1 березня 2017 року і до 5-го червня 2017 року. Статті та відео-матеріали, що не були опубліковані або не вийшли в ефір, не приймаються до розгляду.

Тематика статей, що приймаються до розгляду, повинна стосуватися тем децентралізації, об’єднання територіальних громад, впровадження реформи на рівні трьох зазначених вище областей України, успішних прикладів взаємодії місцевої влади та громади у сфері децентралізації та інших тем у рамках зазначених вище завдань Конкурсу. Конкурс проводиться у трьох номінаціях: «Стаття в друкованому ЗМІ», «Он-лайн публікація» та «Сюжет у випуску новин\програма на телебаченні\радіо». У кожній з номінацій визначається по три переможці – всього буде 9 (дев’ять) призерів, яких буде відзначено відповідними призами.

Для участі в Конкурсі автор має надіслати Заявку, яка містить інформацію про автора (ПІБ, контакти, місце роботи), відомості про ЗМІ (назва ЗМІ, юридична та фактична адреса, реквізити, контактні телефони, наклад (аудиторія). До заявки також має бути прикладено текстову версію матеріалу (у форматі Microsoft Word) та скановану копію опублікованої статті із вказаною назвою видання та датою публікації або посилання на відео, опубліковане он-лайн та скановану ефірну довідку про вихід сюжету\програми в ефір не пізніше 17:00 5-го червня 2017 року.

Надсилати заявки, статті та анкетні дані можна електронною поштою на адресу viktoriiatalashkevych@gmail.com з поміткою в темі «Конкурс» та файлами у додатку. Кількість робіт від одного автора не обмежується. Автор сам визначає номінацію кожної поданої роботи.

Результати Конкурсу будуть оголошені на офіційному сайті Прес-клубу реформ, а також під час заключного форуму, що відбудеться влітку 2017 року. Довідки за телефоном: (050) 321-39-19 (у робочі дні, з 9.00 до 18.00). Контактна особа – Вікторія Талашкевич.

Погляди організаторів Конкурсу, а також авторів робіт, які будуть подані на Конкурс, не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S.Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.