Кіровоградський прес-клуб реформ втілив у життя шестимісячний проект під назвою «Регіональні голоси за децентралізацію» за підтримки «Фонду розвитку ЗМІ» Посольства США в Україні. Метою проекту було поширення демократичних цінностей і процесів у суспільстві в Центральній Україні, особливо у сільській місцевості, а також підвищення активності місцевих спільнот в ході процесів децентралізації та удосконалення навичок журналістів місцевих видань щодо висвітлення децентралізації та місцевих ініціатив.

- У рамках проекту ми працювали із журналістами у трьох центральних областях України, зокрема у Кіровоградській, Вінницькій та Черкаській, - розповідає керівник проекту Вікторія Талашкевич. За її словами, проект дозволив інтенсифікувати використання місцевими журналістами нових медіа – для кращого висвітлення процесів децентралізації та встановлення стійкого діалогу між місцевими громадами та місцевою владою.

Координаторка проекту Ольга Гріднєва зазначає, що наразі в Україні відбувається активна фаза реформи децентралізації, проте лише мала частина місцевих громад досі розуміє мету реформи, а також ті можливості, які відкриваються, і роль мешканців у процесах прийняття рішень у місцевих громадах.

Тому до участі у проекті були залученні регіональні журналісти, блогери та медіа-активістів, а також лідери громадських організацій, що працюють в області демократичної участі. За допомогою навчання і підвищення кваліфікації для цих активістів, вони стали мультиплікаторами демократичних і журналістських цінностей для ширшої аудиторії медіа-споживачів в центральних регіонах України – на Кіровоградщині, Вінниччині та Черкащині.

У березні у місті Світловодськ відбувся триденний тренінг для журналістів із трьох цільових областей, під час якого вони отримали знання у сфері демократії, реформи децентралізації, а також якісної журналістики.

- Участь у тренінзі дозволила журналістам покращити свої знання та навички, а також сприяла впровадженню демократичних цінностей в процесі децентралізації в їхніх областях, - переконана керівник проекту Вікторія Талашкевич.

В усіх трьох областях пройшли регіональні адвокаційні кампанії – для поширення демократичних цінностей в регіонах. Також в обласних центрах відбулися круглі столи – як частина згаданих адвокацінйх кампаній, - для обговорення поточних проблем у сфері децентралізації.

- Експертка нашого проекту Ганна Дядечко розробила 10 он-лайн тестів на тему децентралізації, які розміщені для вільного доступу у мережі для підвищення уваги широких кіл громадськості до процесів децентралізаці та поліпшення знань про децентралізацію у мешканців Центральної України, - розповідає координаторка проекту Ольга Гріднєва. 

Наразі завершено медіа-конкурс та 30.06-02.07 у Києві відбувся Форум якісної журналістики – як підсумок проекту та обмін кращими практиками. Детальніше про все, що відбувалося на Форумі, можна подивитися за посиланням у мережі ФейсбукТакож у розділі "Файли" офіційної групи Прес-клубу на Фейсбуці розміщено у вигляді .pdf файлів всі презентації, які показували спікери та експерти під час Форуму - завантажити їх можна за посиланням

Також про результати проекту можна почитати у Фейсбуці - на сторінці Прес-клубу реформ у Facebook і на сайтахсторінках партнерів проекту:

Партнер проекту у Кіровоградській області - громадська організація "Місток"
Координатор проекту - Валентина Остапчук

Партнер проекту у Вінницькій області - Вінницький прес-клуб,
Координаторка проекту - Марина Карабай

Партнер проекту у Черкаській області - Академія Стратегічних досліджень
виконавча директорка - Любов РопалоCopy of МЕНТОРИ
Група №1 - Тарас ТимчукГрупа №2 - Ксенія ЄмшинаГрупа №3 - Анна ОстріковаГрупа №4 - Мар'яна Завійська Група №5 - Світлана Лук’янченкоAdd subheading
Региональные голоса за децентрализацию

Автор лого - Ігор Соломаха

Група №1 - Тарас ТимчукГрупа №2 - Ксенія ЄмшинаГрупа №3 - Анна ОстріковаГрупа №4 - Мар'яна Завійська Група №5 - Світлана Лук’янченкоAdd subheading (1)
Untitled design

Конкурс інформаційних матеріалів «Регіональні голоси за децентралізацію»

Громадська організація «Прес-клуб реформ» провела Конкурс журналістських матеріалів, що став частиною «Регіональні голоси за децентралізацію», який реалізовувався за підтримки «Фонду розвитку ЗМІ» Посольства США в Україні.

Метою Конкурсу було поширення демократичних цінностей і процесів у суспільстві в Центральній Україні, особливо у сільській місцевості, а також підвищення активності журналістів у ході висвітлення процесів децентралізації та інтенсифікація використання репортерами нових медіа задля висвітлення децентралізації, просування прозорих та демократичних процесів у ході здійснення реформи децентралізації у центральній Україні.

Завдання Конкурсу полягало у підтримці та заохоченні тих журналістів та мас-медіа, хто професійно висвітлює актуальні питання, котрій стосуються реформи децентралізації, а також успішної реалізації реформи на території Кіровоградської, Вінницької та Черкаської областей; адвокації питань створення об’єднаних територіальних громад та поширення успішних практик на території Кіровоградської, Вінницької та Черкаської областей; популяризації і поширенні актуальної інформації серед громадян України про важливість реформування органів місцевого самоврядування.

Прийом і реєстрація конкурсних заявок та робіт тривали з 20 квітня 2017 року і до 5-го червня 2017 року. Розгляд заявок та робіт конкурсним журі тривав з 5 червня до 15 червня 2017 року. Оголошення підсумків конкурсу та нагородження переможців відбулося під час заключного форуму у рамках проекту «Регіональні голоси за децентралізацію» влітку 2017 року. Детальніше про Форум можна дізнатися на Фейсбуці за посиланням.

Участь у Конкурсі взяли журналісти, медіа-активісти, блогери, які працюють у національних та місцевих ЗМІ, що зареєстровані або поширюють свою діяльність на аудиторію Кіровоградської, Вінницької та Черкаської областей. До участі у Конкурсі приймалися статті, опубліковані у друкованих виданнях (журналах, збірниках, газетах) та на веб-сайтах, а також відео-сюжети та радіо-програми, що вийшли в ефір у період з 1 березня 2017 року і до 5-го червня 2017 року. Статті та відео-матеріали, що не були опубліковані або не вийшли в ефір, не приймалися до розгляду.

Тематика статей, що приймаються до розгляду, стосувалася тем децентралізації, об’єднання територіальних громад, впровадження реформи на рівні трьох зазначених вище областей України, успішних прикладів взаємодії місцевої влади та громади у сфері децентралізації та інших тем у рамках зазначених вище завдань Конкурсу. Конкурс проводився у трьох номінаціях: «Стаття в друкованому ЗМІ», «Он-лайн публікація» та «Сюжет у випуску новинпрограма на телебаченнірадіо». У кожній з номінацій визначилося по три переможці (в номінації "Он-лайн публікація" - чотири), тож всього було 10 призерів, які були відзначені призами під час Форуму.

Оргкомітетом конкурсу було створене експертне журі у складі Вікторії Талашкевич, керівника організації «Прес-клуб реформ», координаторки проекту «Регіональні Голоси за децентралізацію» Ольги Гріднєвої, керівниці громадської організації «Територія Успіху» Інги Дуднік (організація є партнером проекту ДОБРЕ), а також заступниці голови громадської організації «Агентство Розвитку Територій» Анна Нестеренко та авторка тестів, що були створені у рамках проекту з теми децентралізації Ганна Дядечко.

Члени журі оцінювали матеріали, які були подані на конкурс і відповідали Положенню, за трьома критеріями – «Зрозумілий, обґрунтований виклад та легкий стиль подачі», «Наявність висновків, прогнозів, перспектив» та «Оригінальний підхід до висвітлення і подання теми». Кожен матеріал за кожним критерієм міг отримати від «0» до «3» балів, де «0» - це коли матеріал найменше відповідає критерію, а «3» - це коли матеріал найбільше відповідає критерію.

За результатами розгляду матеріалів, поданих на конкурс, було визначено переможців у наступних номінаціях:

Номінація «Стаття у друкованому ЗМІ» 
1.Стаття Людмили Макей м. Кропивницький «Объединение с «петлей на шее»
2.Стаття Наталі Усенко, м. Черкаси «Влада Червоної Слободи боїться своєї громади?»
3.Стаття Валерії Жовтун, м. Вінниця - «Об’єднані громади на Вінниччині: Досвід Калинівської і очікування Кунківської громад»

Номінація «Он-лайн публікація»
1.Стаття Олени Шаповал, м. Черкаси «Ми сила, з якою мають рахуватися, - про перші набиті ґулі, досягнення та перспективи об'єднаних громад Черкащини»
2.Стаття Ася Счастлівцевої, м. Черкаси “Якою доброзичливою буває якісна освіта
3.Стаття Наталі Хандусенко, м. Знам’янка - «Руйнуємо 5 міфів про децентралізацію: Міф №1»
4.Стаття Сергія Маламури, м. Вінниця - «Об’єднання громад боятися – на децентралізацію не йти: що бентежить вінницьких самоврядців»

Номінація «Сюжет у випуску новин таабо програма на телебаченні таабо радіо»
1.Сюжет Андрія Флоренка, м. Кропивницький - «Топ 9 фільмів про децентралізацію»
2.Програма Івана Ліли на радіо, м. Черкаси - «Соціальний вісник»
3.Сюжет Сергія Михайліна для програми «Погляд», м. Кропивницький - «Громаді Помічної не можуть призначити вибори»

Погляди організаторів Конкурсу, а також авторів робіт, які були подані на Конкурс, не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the Media Development Fund of the U.S.Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.