Post Featured Image

Кропивницький - Ужгород: Містки громадської активності

Координаторка Кіровоградського Прес-клубу реформ Вікторія Талашкевич цієї зими стала однією із переможниць конкурс «Можливості національних обмінів для журналістів», і на початку весни відвідала у рамках програми місто Ужгород.

- Як я і планувала, я побувала у редакції видання «Заголовок», а також в Ужгородському прес-клубі, з колегами якого ми працюємо разом заочно вже багато років, але вживу ніколи не бачилися, - розповідає Вікторія Талашкевич. Також вона планує написати під час візиту кілька матеріалів.Завдяки тому, що Ужгородський прес-клуб є осередком медіа-активностей на Закарпатті, Вікторії не тільки вдалося перейняти у колег цікавий досвід, але й взяти участь в одному із засідань, за результатами якого вона зробила матеріал засобами мобільної журналістики.


Крім того, Прес-клуб запросив колег із різних інформаційних видань та громадських активістів на тренінг, який провела Вікторія. Мова йшла про соціальні медіа та он-лайн інструменти із візуалізації та сторітелінгу

 Вікторія Талашкевич використала знання та досвід, набуті як протягом роботи у медіа (журнал «Ланруж», сайти «Тусовка», обласне телебачення), так і презентації з проектів «Голос місцевих ЗМІ» (Британія) та програми tech2empower (США).

- Ужгородські журналісти активно використовують соціальні мережі у своїй роботі, а згадані вище інструменти стануть їм у нагоді, - переконана Вікторія.

Під час тренінгу йшла мова про те, як Facebook та Twitter можуть знадобитися у роботі журналістів і громадських активістів, про такі класні інструменти, як Apester (он-лайн тести), а також CANVA (візуалізація, афіші, картинки), про сервіс анімації сервіс POWTOON (створення презентацій, дудл-відео та мультфільмів) та використання ресурсу ANIMOTO для створення відео.


- Мені цікаві локальні ініціативи на Закарпатті, що допомагають інтеграції різних вразливих груп у громаді (людей з особливими потребами, ромів, ВПО, молоді), а також приклади соціального підприємництва, коли бізнес і громадськість створюють корисну та добру справу, яка ще й гроші приносить, - розповідає Вікторія Талашкевич.

Вікторія вивчала цікаві ініціативи, які є на Закарпатті, знімала багато відео про місцеві цікавинки, які поєднують Закарпаття і Центральну Україну. Наприклад, в Ужгороді діє дитяча залізниця. Дещо схоже є і у Кропивницькому Дендропарку, хоча і не таке масштабне та серйозне. Власне, дивіться самі!


Про спільні знаменники, які мають міста, координаторка Прес-клубу спілкувалася також із журналісткою Евеліною Гурницькою, яка веде успішний блог. Цей блог Вікторія Талашкевич активно популяризує як приклад творчого підходу до своєї професії серед жінок-переселенок – учасниць програми «Як стати блогером?» у Донецькій, Дніпропетровській, Полтавській та Кіровоградській областях


Саме Евеліна Гурницька подарувала Вікторії неймовірне знайомством із колективом журналу «Унікум – унікальне Закарпаття». Це знайомство, спілкуванні і співпраця, яка виникла на їх базі, дуже важливі, адже у Кропивницькому медіа-група «весь Кіровоград» теж випускає глянцевий журнал «Ланруж». Тож, по поверненню додому, координаторка Прес-клубу провела скайп-зустріч для кіровоградських і закарпатських колег.
- Я вдячна Програмі національних обмінів, яка дає можливість журналістам обмінюватися досвідом із колегами з географічно протилежних регіонів. Інтенсивна співпраця та конструктивний діалог між різними областями України – це запорука успіху і важлива складова розвитку країни, - переконана Вікторія Талашкевич.


За результатами участі у програмі Вікторія підготувала відео для міжнародного конкурсу з мобільної журналістики від Фундації Томсон, яке розповідає про історичні зв’язки між Ужгородом та Кропивницьким.


Всім, хто хоче долучитися до Програми національних обмінів, нагадуємо, що заявки на участь приймаються на постійній основі до 1 травня 2018 р.. Аплікаційну форму можна надсилати на адресу obminy@kultura.org.ua, вказуючи тему листа – «Програма національних обмінів». Усі учасники повинні бути зареєстровані на сайті Платформи національних обмінів

Проект реалізується в рамках Програми національних обмінів, за фінансування Європейського Союзу та Національного фонду підтримки демократії (США).

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.