Post Featured Image

Посібник з психологічної підготовки військових презентували у Прес-клубі

Напередодні Нового року у Кіровоградському прес-клубі відбулась презентація посібника з психологічної підготовки військових «Тренінги для психологічної підготовки та адаптації військових до бойових дій» від кіровоградських фахівців. Автори посібника Андрій Фоменко, Генадій Сябренко та Анна Колєва опрацювали змістовні модулі програми тренінгів з урахуванням запитів офіцерів по роботі з особовим складом кількох навчальних та бойових військових частин ЗСУ.

Запропоновані програмою психологічні техніки можуть бути застосовані офіцерами без профільної психологічної освіти в процесі виховних заходів та тактико-спеціальної підготовки військових. Апробація програми здійснена психологами – інструкторами медико-психологічного центру «КОМ-ПАС» та ГО «Українська асоціація фахівців з подолання наслідків психотравмуючих подій» на базі 3-го окремого полку спеціального призначення, за участю психологічної служби частини та за сприяння учасників антитерористичної операції на Сході України.


Програма орієнтована на потреби психологічної підготовки військових за контрактом та з числа мобілізованих під час АТО. Протягом другого півріччя 2015 року програма є стрижневим елементом діяльності психологічного десанту ЦМПР «КОМ-ПАС», що працює з військовими в зоні проведення антитерористичної операції. Під час прес-конференції Андрій Фоменко зауважив, що цей збірник є першою частиною авторської програми психологічного супроводу військових ЗСУ на етапі підготовки до участі в бойових діях. «Фактично, метою видання є методичне сприяння професійній діяльності військових психологів, фахівців медико-психологічних та кризових психологічних служб України. Тренінги як метод та форма давно стали пріоритетним інструментом організації навчання професіоналів різних галузей професійної діяльності» - зазначив Андрій Григорович. Генадій Сябренко, головний лікар Кіровоградського обласного госпіталю для ветеранів війни, кандидат медичних наук, медичний психолог наголосив на важливості медико-психологічної допомоги військовим. «Якщо з військовими працюватимуть окремо психологи, а окремо медики, жоден з них не досягне успіху».

Коментуючи завдання, яке автори покладають на посібник, Анна Колєва, керівник Центру медико-психологічної реабілітації КОМПАС пояснила, що ця книга повинна допомогти військовому зрозуміти з якими труднощами він може зіштовхнутись. «Ми не можемо приставити до кожного солдата психолога, тому прагнемо навчити людину долати труднощі, які можуть виникнути з ним чи з його товаришами під час проходження служби». Тренінги, що увійшли в першу частину програми сприяють швидкому встановленню контакту між військовими і психологами, дозволяють підвищити показники згуртованості колективу військових, розвивають готовність до надання психологічної допомоги товаришам, знайомлять з принципами та прийомами саморегуляції психіки людини та розширюють розуміння особливостей психологічної адаптації до бойових дій.

No comments (Add your own)

Add a New Comment


code
 

Comment Guidelines: No HTML is allowed. Off-topic or inappropriate comments will be edited or deleted. Thanks.