Як відновити права громадян на доступ до водних об’єкті?

December 8, 2017

У п’ятницю 8 грудня 2017 року об 11:00 у Прес-клубі реформ (м. Кропивницький, вул. Соборна, 1-а) відбудеться прес-конференція на тему: «Як відновити права громадян на доступ до водних об’єктів».


У рамках прес-конференції громадська організація «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР» презентує проект «Захист права на доступ до водних об’єктів – справа самих громадян», мета якого - об’єднання громади через посилення громадського контролю і моніторингу стану водоохоронних зон і прибережних захисних смуг.


У прес-конференції візьмуть участь

-Аліна Осокіна, голова громадської організації  «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР»

-Ольга Гелевера, керівниця проекту «Захист права на доступ до водних об’єктів – справа самих громадян»


Активісти планують спонукати представників державних структур виконувати свої обов‘язки щодо контролю за використанням водоохоронних зон і прибережних захисних смуг, а також підвищити рівень притягнення винних у порушенні водного законодавства до відповідальності. Таким чином громадська організація «ЕКО ЛІГА ЦЕНТР» забезпечуватиме права громадян на доступ до водних об‘єктів. Проект реалізується за фінансової підтримки  Громадської спілки «Громадські ініціативи України».


Варто сказати, що сучасний стан та способи використання прибережних захисних смуг та водоохоронних зон на Кіровоградщині створюють значну кількість проблем як у правовому так і еколого-економічному полі. Згідно статей 87-90 Водного кодексу та статті 60 Земельного кодексу України вздовж річок, водосховищ встановлюються прибережні захисні смуги, де забороняється: садівництво та городництво; зберігання та застосування пестицидів і добрив; будівництво будь-яких споруд; влаштування звалищ сміття, накопичувачів відходів виробництва, кладовищ; миття та обслуговування транспортних засобів і техніки.


У Кіровоградській області за підрахунками головного управління Держкомзему із 35,2 тис. га прибережних захисних смуг межі встановлено лише 17,5 тис. га, а із 70,4 тис. га водоохоронних зон – не встановлено жодної зони. Тому створюються умови для незаконного ведення господарської діяльності у водоохоронній зоні та прибережній захисній смузі, самовільного зайняття земель водного фонду, використання земель не за цільовим призначенням.  Внаслідок цього, діяльність суб’єктів господарювання порушує право громадян доступу до водних об‘єктів.